tanıtım filmi

Perde Ölçüsü Nasıl Alınır? Tül Fon Stor Zebra Perde Ölçü Alma

Perde ölçüsü nasıl alınır? Şeklinde İnternet'te araştırma yapan ziyaretçilerimiz için özel olarak kaleme aldığımız tül, fon, zebra ve stor perde ölçüsü nasıl alınır? Başlıklı içeriğimiz, yeni evlenecek olanlara ve evini yeniden dekore edecekler için çok önemli ayrıntılar içermektedir. Bununla birlikte perde yaptırmadan önce ya da seçerken en önemli aşama perde ölçüsüdür. Peki, perde ölçüsü nasıl alınır?

Perdelens olarak, sizin için "perde ölçüsü nasıl alınır?" Sorusunun yanıtı derledik. Perde ölçüsü nasıl alınır? Sorusuna vereceğimiz ilk yanıt, yerin müsait olma durumuna göre hareket etmenizdir. Duvar ve cam üzerinden yola çıkarak perdenin ölçüsünü alacaksınız. Siz de baktığınızda ölçü alırken perdenin nasıl duracağı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda perde ölçüsünün alınması için hizmet de alabilirsiz. Ayrıca profesyonel şekilde bu alanda hizmet veren kişilerin gelip ölçü alması konusunda talep sunabilirsiniz. Peki, en doğru şekilde perde ölçüsü nasıl alınır? İşte detayları...

1 - Perde asacağınız pencerenin genişlik ebatlarının duvar kenarlarından en az 15 santimetre dışarı taşmalısınız.

2 - Stor ve zebra perdeler en az 2 metre boyunda imal edilmektedir. Bu nedenle perdenizin uzunluğunu korniş mekanizmasından veya tavandan pencerenin mermerine kadar ölçmelisiniz. Bununla birlikte 2 metreden daha kısa uzunluk ölçüleri 2 metre olarak değerlendirilecektir.

3 - Açılan kanat özelliğine sahip pencere modellerinde genişlik ebatlarını düşey kayıtları ortalayarak ölçmelisiniz.

Perde Ölçüsü Nasıl Alınır? Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Perde Ölçüsü Alma Aşamaları

Perdenin duvar ve cam alanında en iyi şekilde gözükmesi, alacağınız ölçüye bağlıdır. Ayrıca perdenizin stor, düz veya kravize perde olması da, ölçülerin nasıl alınacağı konusunda önemlidir. Elbette aşağıda perdenizin ölçüsünü almanız için sunulan aşamaları tamamlayarak da ölçü alabilirsiniz. Kolay bir şekilde ölçü alma işleminizin tamamlanması sağlanmış olacaktır.

Pencerenin en ölçüsü;

Pencerenin en ölçüsünün duvara yakın kısımlarından dışarıya doğru cm taşırmanız gerekiyor. Bu şekilde santim taşırma durumunu göz önünde bulundurup ilk olarak o ölçüyü almanız yeterli olacaktır.

Perdenin boyu;

İkinci olarak perde ölçüsü nasıl alınır? Sorusunun yanıtına vereceğimiz olan yanıt, direkt olarak perdenin boyutunun ölçüsünün nasıl alınacağıdır. Bunun için belirlenecek olan alan perdenin boyunun kornişten ya da direkt olarak tavandan ölçülmesidir. Stor perde üretimi en az 200 cm olarak yapıldığından, buna uygun şekilde perde boyunun kornişten ya da tavandan alınması sağlanabilir.

Açılır kanatlı pencerelerde perde ölçüsü nasıl alınır;

Son olarak yapacağınız ölçülendirmede, kanatların olduğu pencerelerde ölçüleri dikey kayıtları ortalayarak aldığınıza dikkat etmelisiniz. Teknik anlamda önemli olan perde ölçüsü, az çok perdenizi almadan önce perdenizin nasıl duracağı konusunda bir fikir verecektir. Bunu göz önünde bulundurarak perde almanız en doğrusu olacaktır. Ölçü konusunda herhangi bir sorun yaşaman perdenin alınması sağlanır.

Yukarıda verilen aşamaların tamamlanması durumunda perde ölçüsü nasıl hesaplanır sorusunun yanıtına göre hareket etmiş olacaksınız. Aynı zamanda her aşama için titiz bir şekilde hareket etmelisiniz. Böylece herhangi bir sorun yaşamadan perde ölçüsü alma işlemini sorunsuz tamamlarsınız. Aynı zamanda bu konuda yardım almak için Perdelens'i de arayabilirsiniz.

Perde Ölçüsü Nasıl Alınır? Ölçü Alınırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Perde ölçüsü hesaplamada en önemli ayrıntı ve perde ölçüsü almadan önce dikkat etmeniz gereken, almak istediğiniz perdenin duvardan duvara mı yoksa direkt olarak cam bölümünde mü durup durmayacağıdır. Aynı zamanda direkt olarak perdenin belirlenmesinden sonra seçilen perde modeli ile ölçü alınması çok daha kolay olacaktır. Ayrıca stor perde için açılan bölümlerin parçalı bir şekilde olacağı için bu durumu da bildirmeniz gerekmektedir. Bu sebeple mutlaka alınacak olan perde ölçülerinde dikkat edilmesi gereken hususlara göre hareket edilmesi önerilmektedir. Perde ölçüsü nasıl hesaplanır? Sorusunun yanıtına göre hareket etmeniz halinde, sorun yaşamadan perde türünüze göre ölçünün belirlemesini de sağlamış olacaksınız.

  • Perde boyu
  • Perde alanı
  • Perde çeşidi
  • Perdenin modeli
  • Perdenin kullanışlı olmasını sağlayan kriterler

Gibi pek çok seçenek ve kullanacağınız perde de kolaylık sağlayacaktır. Bunun için direkt olarak perde modelleri konusunda seçiminizi ona göre yapabilir, doğru bir şekilde kullanacağınız perde sayesinde hem kullanışlı hem de estetik bir görünüm sağlamanızı mümkün olacaktır. Perde ölçüsü nasıl hesaplanır? Sorusunun yanıtları arasında, bu alanda uzman olan kişilerin ölçü almak için görevlendirilmesi ile de olacaktır. Bununla birlikte, kısa süre içinde ölçülerin alınması ve perdelerin kolayca kullanılması sağlanacaktır.

Bizi Instagram'da da takip edin, güncel kampanyalarımızdan anında haberdar olun!

 duyurular